بازی می‌گذارد قدرت‌های‌تان را خودتان انتخاب کنید؛ قدرت‌هایی مثل امکان پریدن از موانع بلند، احضار مجموعه‌ای از خفاش‌ها یا تبدیل شدن به یک مه و عبور از دیوارهای مختلف.

screenshot بازی Vampire The Masquerade Bloodlines 2

بازی ‌Bloodlines 2 یک نقش‌آفرینی اول شخص است. می‌توان در بازی از سلاح‌های مختلفی برای حمله استفاده کرد، ولی مشت یک خون‌آشام هم چندان ضعیف نیست و می‌تواند یک انسان را چند متری به عقب پرتاب کند. زمانی که در مبارزات، از حرکات ویژه استفاده می‌کنید، دوربین بازی برای مدتی کوتاه به حالت سوم شخص می‌رود تا این حرکت را ببینید.

انتخاب اینکه حمله‌ای پر سر و صدا داشته باشید، یا اینکه تمام دشمنان را به کمک مخفی‌کاری از بین بروید یا حتی از کنار آن‌ها به لطف قدرت‌های خون‌آشامی فرار کنید، به بازی‌کننده واگذار شده است. نوشیدن خون هم بخشی از بازی است. اینکه خون یک نفر را تا انتها از بدن او تخلیه می‌کنید و او را می‌کشید، یا اینکه فقط کمی از آن را مصرف می‌کنید هم به خودتان بستگی دارد. خون هر شخص، با توجه به احساس آن فرد، قدرت خاصی دارد. پس از نوشیدن خون، ممکن است احساس خشم یا لذت شما بیشتر شود و این موضوع،‌ به حال فردی که خون او را نوشیده‌اید مربوط می‌شود. نکته‌ی جالب این جاست که اگر یک طعم از خون را بیشتر از بقیه طعم‌ها مصرف کنید، به آن عادت می‌کنید و از آن خوش‌تان می‌آید؛ در نتیجه یک قدرت مخصوص نوشیدن آن طعم خون برای خودتان آزاد می‌کنید.

screenshot بازی Vampire The Masquerade Bloodlines 2

از روند بازی چیزی ندیده‌ایم و نمی‌توانیم درباره‌ی آن نظر دهیم، چه برسد به قصه و داستان و شخصیت‌ها، ولی به لطف تعدادی تصویر و تریلر بازی، می‌توانیم بگوییم که حداقل از نظر هنری، سبک و سیاق خون‌آشامی و دنیای مخفی این موجودات، بسیار خوب در Bloodlines 2 پیاده‌سازی شده‌اند. طبق گفته‌ی بر و بچه‌های وب‌سایت پالی‌گان که بازی را دیده‌اند، از نظر ظاهری بازی ادغامی از دو سبک ترسناک و نوآر است. گفته شده نورپردازی بازی و سبک ظاهری بازی آن‌قدر خوب است که نور به تدریج به بخش بخش هر محیط وارد شده و حس و حال بسیار جالبی به بازی داده است.

زمان دقیق عرضه‌ی بازی مشخص نیست، ولی می‌دانیم که قرار است در زمستان امسال، یعنی اوایل سال ۲۰۲۰، شاهد عرضه‌ی آن باشیم. بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

می‌توانید در ادامه تریلر رونمایی بازی، که البته کاملا انیمیشنی است، و تعدادی از تصاویر منتشر شده از خود بازی را ببینید